Yhteystiedot

Osuustoimintakeskus Pellervo ry

Postiosoite: PL 77 , 00101 Helsinki
Käyntiosoite: Simonkatu 6, 00100 Helsinki
Puhelinvaihde: (09) 476 7501

Laskutusosoitteet

Verkkolaskutusosoite: 003701167902
Verkkolaskuoperaattori: OpusCapita Solutions Oy
Operaattorin välittäjätunnus: E204503
Sähköpostilaskut: OsuustoimintakeskusPellervo.FI.P.160940-3@docinbound.com
Paperilaskut: Osuustoimintakeskus Pellervo ry, PL 73112, 00021 LASKUTUS

Sähköposti: toimisto@pellervo.fi
Osuuskuntaneuvonta (perustaminen): neuvonta@pellervo.fi 

Facebook: PellervoFi
Twitter: PellervoFi
YouTube

Tilaajapalvelu: Kodin Pellervo, Maatilan Pellervo, Oma PIHA ja OT

Puhelin:  020 413 2636,
Sähköposti: tilaukset@pellervo.fi

Järjestöpalvelut

kokko-mari

Mari Kokko

Toimitusjohtaja

040 521 2124
mari.kokko@pellervo.fi

huhtala-kari

Kari Huhtala

Osuustoimintajohtaja ja
ruotsinkielinen järjestötoiminta

040 846 6704
kari.huhtala@pellervo.fi

hakala-maija

Maija Hakala

Viestintä ja yhteiskuntasuhteet

050 338 2873
maija.hakala@pellervo.fi

muukka-hanna

Hanna Muukka

Vastuullisuusasiantuntija
ja kansainväliset asiat

040 176 9998
hanna.muukka@pellervo.fi

niemenpaa-maija

Maija Niemenpää

Palvelukoordinaattori,
jäsenpalvelut

040 845 6841
maija.niemenpaa@pellervo.fi

ketola-matti

Matti Ketola

Yritysasiantuntija,
neuvonta ja viestintä

040 832 1620
matti.ketola@pellervo.fi

Lakiasiat ja eduvalvonta

kontkanen-anne

Anne Kontkanen

Lakiasiainjohtaja
anne.kontkanen@pellervo.fi

Yhteiskunnallisten yritysten
osaamiskeskus -hanke

hanninen-jarmo

Jarmo Hänninen

Yritysneuvonnan kehittämispäällikkö

040 766 0236
jarmo.hanninen@pellervo.fi

Hallintopalvelut

lehto-juhani

Juhani Lehto

Talouspäällikkö

040 581 7675
juhani.lehto@pellervo.fi

Pellervo-Media Oy

Anna Malk

Vastaava päätoimittaja

040 069 9614
anna.malk@pellervo.fi

Anne Penttilä

vt. Toimituspäällikkö
Maatilan Pellervo

Johanna Westersund

Toimituspäällikkö,
Kodin Pellervo

040 590 4590
johanna.westersund@pellervo.fi

Riku-Matti Akkanen

Toimituspäällikkö,
Osuustoiminta-lehti

040 574 0657
riku-matti.akkanen@pellervo.fi

Rita Lahti

Tuottaja,
Maatilan Pellervo

040 688 3305
rita.lahti@pellervo.fi

Minna Aho

AD

040 156 9162
minna.aho@pellervo.fi

Heli Nokkala

Graafinen suunnittelija

Santra-Mari Salonen

Levikkipäällikkö

(09) 4767 5570
santra-mari.salonen@pellervo.fi

Kirsi Ruhanen

Myyntiassistentti

(09) 4767 5567
kirsi.ruhanen@pellervo.fi