Yhteystiedot

Osuustoimintakeskus Pellervo ry

Postiosoite: PL 77 , 00101 Helsinki
Käyntiosoite: Simonkatu 6, 00100 Helsinki
Puhelinvaihde: (09) 476 7501

Sähköposti: toimisto@pellervo.fi
Neuvonta: neuvonta@pellervo.fi

Facebook: PellervoFi
Twitter: PellervoFi
YouTube

Tilaajapalvelu: Kodin Pellervo, Maatilan Pellervo, Oma PIHA ja OT

Puhelin:  020 413 2636,
Sähköposti: tilaukset@pellervo.fi

Järjestöpalvelut

Sami Karhu

Toimitusjohtaja

0400 545 989
sami.karhu@pellervo.fi

Kari Huhtala

Osuustoimintajohtaja ja
ruotsinkielinen järjestötoiminta

040 846 6704
kari.huhtala@pellervo.fi

Maija Hakala

Viestintä ja yhteiskuntasuhteet

050 338 2873
maija.hakala@pellervo.fi

Maija Niemenpää

Palvelukoordinaattori,
jäsenpalvelut

040 845 6841
maija.niemenpaa@pellervo.fi

Hanna Muukka

Vastuullisuusasiantuntija,
ja kansainväliset asiat

040 176 9998
hanna.muukka@pellervo.fi

Matti Ketola

Yritysasiantuntija,
neuvonta ja viestintä

040 832 1620
matti.ketola@pellervo.fi

Lakipalvelu

Anne Kontkanen

Lakiasiainjohtaja
040 687 5116
anne.kontkanen@pellervo.fi

Hallintopalvelut

Juhani Lehto

Talouspäällikkö

040 581 7675
juhani.lehto@pellervo.fi

Paula Hyttinen

Kirjanpitäjä

(09) 4767 5593
paula.hyttinen@pellervo.fi

Pellervo-Media Oy

Anna Malk

Vastaava päätoimittaja

 

040 069 9614
anna.malk@pellervo.fi

Sari Järvinen

Toimituspäällikkö,
Maatilan Pellervo

0400 620 199
sari.jarvinen@pellervo.fi

Jarmo Hankivaara

Toimituspäällikkö,
Kodin Pellervo

040 414 4586
jarmo.hankivaara@pellervo.fi

Riku-Matti Akkanen

Toimituspäällikkö,
Osuustoiminta-lehti

040 574 0657
riku-matti.akkanen@pellervo.fi

Minna Aho

AD

040 156 9162
minna.aho@pellervo.fi

Kaija Rinkinen

Taittaja

(09) 4767 5561
kaija.rinkinen@pellervo.fi

Santra-Mari Salonen

Levikkipäällikkö

(09) 4767 5570
santra-mari.salonen@pellervo.fi

Kirsi Ruhanen

Myyntiassistentti

(09) 4767 5567
kirsi.ruhanen@pellervo.fi

Johanna Westersund

Toimituspäällikkö,
Kodin Pellervo

Opintovapaalla