Kansainvälisen perheyritysakatemian konferenssi IFERA 2014

Päivämäärä:
Kategoriat:

Kansainvälisen perheyritystutkimusakatemian (IFERA) Lappeenrannassa 24.-27. kesäkuuta 2014 järjestettävä vuotuinen konferenssi tarjoaa vastauksia maataloustuottajien kannalta kiinnostaviin kysymyksiin.

Maatilat ovat tyyppiesimerkki pitkäjänteisestä sukupolvesta toiseen etenevästä perheyrittäjyydestä. Täten yleinen perheyritystietämys on tuottajille hyödyllistä. Konferenssissa on esillä myös tutkimuksia, jotka kytkevät yleisen perheyritystietämyksen maatalouden erityispiirteisiin.

Myös tuottajaosuuskuntien hallinnon ja johdon kannattaa osallistua konferenssiin. Maatilojen ymmärtäminen perheyrityksenä auttaa oivaltamaan jäsenten ja näiden yhteistoiminnan pitkäjänteisen menestymisen kannalta kriittisiä asioita ja löytämään uusia työkaluja tuottajain osuustoiminnan johtamiseen.

Ilmoittaudu tapahtumaan osoitteessa http://ifera2014.ifera.org/.

Lisätietoja iiro.jussila@lut.fi

Jaa artikkeli

Lisää tapahtumia

Pellervon Päivä 2026 – Voittaja-asenne! 

Osuuskunnat ovat parasta, mitä Suomen taloudelle on tapahtunut – nyt on aika tunnustaa tämä menestys ja katsoa tulevaisuuteen voittaja-asenteella!  Kun markkinaosuudet kasvavat ja jäsenomisteinen malli valitaan yhä uudelleen, kyse on rakenteellisesta vahvuudesta, ei tuurista. Osuustoiminta on tuonut vakautta horjuvaan maailmaan ja kasvua epävarmuuden keskellä.  Pellervon Päivä 2026 kutsuukin sinut, johtajan ja vaikuttajan, katsomaan osuustoimintaa sen

Tilaa uutiskirje