Osuustoimintakeskus Pellervon Näkökulma -videolla Vesa Kauniston katsaus kesän kuulumisiimme

Näkökulma -videosarjalla Osuustoimintakeskus Pellervon hallinnon edustajat kertovat kuulumisistamme esimerkiksi hallituksen kokousten jälkeen. Videolla hallituksen jäsen Vesa Kaunisto antaa katsauksen kesäkuunkuun hallituksen kokouksen ajankohtaisiin asioihin ja valottaa hieman myös tulevaa vuotta.

Jos video ei avaudu yläpuolella olevasta ikkunasta, voit katsoa sen myös osoitteessa https://youtu.be/dIYMGwle8u8.

Jaa artikkeli

Lue myös

Pellervo: Osuuskuntien rooli esiin maaseutupolitiikassa

Osuuskuntien Keskusjärjestö Pellervo on antanut lausuntonsa valtioneuvoston luonnokseen maaseutupoliittiseksi selonteoksi eduskunnalle. Lausunnossa korostetaan, että osuuskunnat ovat koko Suomessa merkittäviä työllistäjiä, investoijia, yrittäjyyden edistäjiä, palvelujen tuottajia ja yhteisöllisyyden rakentajia.

Osuuskuntien hyvät teot esiin – 2025 on kansainvälinen osuustoiminnan vuosi

Keräämme ja nostamme esiin suomalaisten osuustoimintayritysten hyviä tekoja – tekoja, jotka hyödyttävät niin jäseniä, paikallisyhteisöjä kuin koko yhteiskuntaa. Tällaisia tekoja voivat olla esimerkiksi nuorten harrastusten tukeminen, turvallisuutta parantavat kampanjat, luonnon monimuotoisuutta edistävät ohjelmat tai valokuituyhteyksien tuominen harvaan asutuille alueille.

Tilaa uutiskirje