Miten luodaan uusia työn tekemisen mahdollisuuksia? -seminaari Oulussa syyskuussa

Osallisuutta osuuskunnista -ESR-hanke & Mielenterveyden keskusliitto järjestävät seminaarin: Miten luodaan uusia työn tekemisen mahdollisuuksia?

Seminaarissa tuodaan esille uudenlaisia työllistymisen vaihtoehtoja osatyökyisille, mielenterveyskuntoutujille ja pitkäaikaistyöttömille. Seminaaripäivä on tarkoitettu hankkeen asiakasosallistujille, kuntien, järjestöjen, työvoimahallinnon, muun julkisen palvelun työntekijöille, yrittäjille ja luottamushenkilöille.

Lisätietoja ja ilmoittautuminen Mielenterveyden keskusliiton kotisivuilla.

Jaa artikkeli

Lue myös

Emme tiedä miten vastuullista osuustoiminta on

Osuuskunnista puhutaan arvopohjaisina yrityksinä, jotka tuottavat kestävää hyötyä jäsenilleen. Ne ovat merkittäviä alueellisen elinvoiman lisääjiä; työllistävät ja investoivat Suomeen. monet suuret osuuskunnat ovat vastuullisuudessa edelläkävijöitä ja brändivertailussa yritysten brändit menestyvät. Mutta mikä tästä liittyy osuustoiminnalliseen yritysmuotoon? Mitkä ovat niitä vain osuuskunnille ominaisia piirteitä, jotka erottavat ne muista yritysmuodoista? Onko sellaisia? Näistä teemoista keskusteltiin Pellervolla 13.syyskuuta osuustoimintayritysten vastuullisuudesta ja viestinnästä vastaavien kanssa.