Nimityksiä Pellervo-Mediassa

Vuoden alussa toimintansa aloittaneen Pellervo-Media Oy:n hallitus tarkasti  29.1. pitämässään kokouksessaan toimihenkilöiden tehtäviä ja teki seuraavat nimitykset. Teemu Pakarinen nimitettiin Maatilan Pellervon ja Kodin Pellervon vastaavaksi päätoimittajaksi, Anna-Liisa Huhtala-Fiskars nimitettiin Kodin Pellervon päätoimittajaksi ja Santra-Mari Salonen nimitettiin Pellervo-Median levikkipäälliköksi.

Pellervo-Seuran julkaisutoiminta siirtyi Pellervo-Media Oy:lle 1.1.2014 alkaen. Sen julkaisemia lehtiä ovat Kodin Pellervo, Maatilan Pellervo ja Eläin-liite sekä Osuustoiminta-lehti.

 

Jaa artikkeli

Lue myös

What, mikä se osuuskunta oikein olikaan?

Kesätyöntekijämme Lumi pääsi kahden viikon ajan tutustumaan tarkemmin osuuskuntiin ja tutkimaan millaista toimistotyö tällaisessa organisaatiossa on. Kaikista ei tarvitse kouluttaa osuustoiminnan asiantuntijoita, mutta osuustoiminnasta pitäisi tarjota enemmän kiinnostavaa ja innostavampaa tietoa!

Pellervon lausunto yritysvastuulaista

Pellervon pitää tärkeänä, että hallituksen esityksessä ihmisoikeuksia ja ympäristöä koskevassa yritysten huolellisuusvelvoitteessa eli niin kutsutussa yritysvastuulaissa on huomioitu kansallisen lisäsääntelyn vaikutukset alkutuotantoon ja yritysvastuulakia esitetään sovellettavaksi osuuskuntiin kestävyysraportointia vastaavalla tavalla.

Tilaa uutiskirje